Nový Jeep® Cherokee je středně velké SUV, které je perfektně vybaveno pro jízdu v terénu díky nezávislému zavěšení předních
a zadních kol. Vůz nabízí komfortní jízdu v každém počasí i terénu
a vyznačuje se legendární trakcí a manévrovatelností značky Jeep®, ke kterým přidává výbornou jízdní dynamiku.

 

TRAIL RATED® TRAILHAWK®

Cherokee Trailhawk® se honosí symbolem Trail Rated® označujícím, že vůz je zkonstruován tak, aby se dokázal skvěle vypořádat s různými nástrahami terénu, identifikovanými v pěti kategoriích: přenos tažné síly, světlá výška, manévrovatelnost, výkyv náprav a brodivost.

 

NOVÉ MOTORY PRO NOVÁ DOBRODRUŽSTVÍ

Nabídka hnacího ústrojí modelu Cherokee byla rozšířena o dva nové motory, které se pyšní vyšším výkonem a výbornými schopnostmi v terénu.

 

NOVÝ ZÁŽEHOVÝ MOTOR 2.0 GME T4 (270 K) AWD 9AT

Nový Jeep® Cherokee dostal zcela nový přeplňovaný řadový čtyřválcový dvoulitr s pohonem všech kol, standardně vybavený systémem Start&Stop, s výkonem 270 k a točivým momentem 400 Nm v rozsahu 3500–4000 ot./min. Tento nový motor přináší vynikající kombinaci technologií v podobě přímého vstřikování, turbodmychadla typu twin-scroll a chlazeného ventilu EGR.

Nový Cherokee 2019 - NOVÝ ZÁŽEHOVÝ MOTOR 2.0 GME T4 (270 K) AWD 9AT

 

NOVÝ VZNĚTOVÝ MOTOR 2.2 DS (195 K) FWD 9AT

Nový vznětový motor 2,2 l Multijet II – nyní k dispozici s 9stupňovou automatickou převodovkou a pohonem předních kol – poskytuje výkon 195 k a točivý moment 450 Nm při 2000 ot./min. Tento zcela nový motor se zařadil mezi vůbec nejvýkonnější čtyřválcové vznětové turbomotory na trhu.

Nový Cherokee 2019 - NOVÝ VZNĚTOVÝ MOTOR 2.2 DS (195 K) FWD 9AT

 

NOVÝ VZNĚTOVÝ MOTOR 2.2 DS (195 K) AWD 9AT

Nový Vznětový motor 2,2 l Multijet II s 9stupňovou automatickou převodovkou, pohonem všech kol a systémem Start&Stop poskytuje výkon 195 k a točivý moment 450 Nm při 2000 ot./min. Tento motor se řadí mezi vůbec nejvýkonnější čtyřválcové vznětové turbo motory na trhu.

Nový Cherokee 2019 - NOVÝ VZNĚTOVÝ MOTOR 2.2 DS (195 K) AWD 9AT

 

NOVÝ VZNĚTOVÝ MOTOR 2.2 DS (150 K) FWD 6MT

Nový vznětový motor 2,2 l Multijet II spojený s 6stupňovou manuální převodovkou a pohonem předních kol poskytuje výkon 150 k a točivý moment 350 Nm při 2000 ot./min.

Nový Cherokee 2019 - NOVÝ VZNĚTOVÝ MOTOR 2.2 DS (150 K) FWD 6MT

 

JÍZDA S POHONEM, KTERÝ JSTE HLEDALI

Nový Jeep® Cherokee nabízí vynikající schopnosti díky inovovaným systémům pohonu 4x4, se kterými můžete s odvahou prožívat vaše dobrodružství a užívat si svobodu pohybu.

 

JEEP® ACTIVE DRIVE I

Tento kompletně přepracovaný systém snižuje hmotnost a zvyšuje účinnost zadního hnacího modulu (RDM) příští generace, který pracuje plně automaticky a plynule přepíná mezi pohonem dvou a čtyř kol v každé rychlosti. Poskytuje vozu výbornou stabilitu a zlepšuje jeho chování, když nastanou podmínky nedotáčivosti, nebo naopak přetáčivosti.

Nový Cherokee 2019 - JEEP® ACTIVE DRIVE I

 

JEEP® ACTIVE DRIVE II

Tento systém byl vylepšen a obsahuje dvourychlostní převodovou jednotku (PTU) s distribucí točivého momentu a dolním rozsahem převodů. Režim 4-Low uzamyká přední a zadní hnací hřídele, aby vozu poskytl výkon v nízkých rychlostech nebo při tažení přívěsu. Systém Jeep® Active Drive II rovněž obsahuje systém řízeného sjíždění svahů (HDC), s jehož pomocí Cherokee dokáže bezpečně sjíždět prudké kopce v drsném terénu, aniž by řidič musel ovládat brzdový pedál.

Nový Cherokee 2019 - JEEP® ACTIVE DRIVE II

 

Selec-TerrainTM

Všechny systémy pohonu 4x4 u modelu Cherokee mají ve výbavě proslulý systém řízení přenosu tažné síly (kontroly trakce) Jeep® Selec-TerrainTM se čtveřicí jízdních režimů: Auto (automaticky), Snow (sníh), Sport a Sand/Mud (písek/bláto).

Nový Cherokee 2019 - Selec-TerrainTM

 

Nový Cherokee 2019 - ODPOJENÍ ZADNÍ NÁPRAVY

ODPOJENÍ ZADNÍ NÁPRAVY

Odpojováním pohonu zadní nápravy disponují všechny systémy pohonu 4x4 modelu Cherokee. Snižuje se tím spotřeba paliva. Pohon zadní nápravy se automaticky odpojí, když schopnosti pohonu 4x4 nejsou v dané chvíli zapotřebí. Přepínání mezi pohonem předních a všech kol a zajištění stálé trakce probíhá plynule a nevyžaduje žádný zásah řidiče.

 

NEJLEPŠÍ JÍZDNÍ SCHOPNOSTI VE SVÉ TŘÍDĚ

Výkonný a schopný Cherokee může táhnout přívěs o hmotnosti až 2370 kg. Díky standardnímu systému řízení výkyvu přívěsu (TSD) jste připraveni vyrazit na cestu s jakýmkoli nákladem.

Nový Cherokee 2019 - JÍZDNÍ SCHOPNOSTI